Štab civilne zaščite Občine Rečica ob Savinji občane opozarja na potrebna ravnanja po poplavi, ki je dne 5. 11. 2012 pustošila na celotnem območju občine.
Občani naj v prvi vrsti sami rešujejo svoje zdravje in premoženje. Če sami niso utrpeli škode, naj po svojih močeh pomagajo sosedom in drugim občanom. Za odpravo blažjih posledic, kot na primer čiščenje kletnih prostorov, naj ne prosijo tuje pomoči.
Vreče, napolnjene s peskom, ki so jih občani včeraj dobili od reševalnih enot, se ne bodo pobirale, občani naj jih obdržijo in primerno skladiščijo, saj bodo tako še nekaj časa uporabne za primer morebitne nove ogroženosti od narasle vode.
Kosovni odpadki, ki jih bodo občani odvrgli pri čiščenju svojih objektov, naj se odložijo v kontejnerje, ki bodo v kratkem postavljeni v naseljih Rečica ob Savinji, Sp. Rečica, Varpolje in Grušovlje.
Občani naj pri uporabi vode in živil upoštevajo navodila Zavoda za zdravstveno varstvo Slovenije: http://www.zzv-ce.si/izredne-razmere. Prej zamrznjenih živil, ki so postala oporečna zaradi izpada električne energije, naj občani ne zauživajo. Ne zauživajo naj tudi živil, ki so mikrobiološko ali kemično onesnažena od površinske vode, odplak ali odpadnih voda. Glede oporečnosti vode iz vodovodnega sistema se občane posebej obvešča. V primeru, da pride do onesnaženja, se voda prekuhava, ali pa se uporablja stekleničena voda.
Živina naj se ne pase na prej poplavljenih površinah. Spravi naj se v hlev in krmi z neoporečno krmo, ki je bila skladiščena v zaprtem prostoru ali silosu.
Potrebna je dodatna previdnost na cestah. Zaradi delovanja sil po poplavah se še vedno pojavljajo nove poškodbe infrastrukturnih objektov.
Občane prosimo, da na dežurno telefonsko številko Občine Rečica ob Savinji sporočijo morebitne pojave novih plazov, udorov cest ali morebitnih poškodb na drugih infrastrukturnih objektih.
Občinska komisija bo s popisom škode po poplavah pričela takoj po prejetju sklepa Uprave RS za zaščito in reševanje o začetku ocenjevanja škode. Obvestilo o tem bo objavila na svoji spletni strani. Občani škodo prijavijo na dežurno telefonsko številko Občine Rečica ob Savinji.
Občani, ki potrebujejo dodatno pomoč, naj pokličejo dežurno telefonsko številko Občine Rečica ob Savinji, na kateri bo stalno dosegljiva dežurna oseba. Občane prosimo, da upoštevajo prioritete, ki jih določata Štab civilne zaščite in Občina Rečica ob Savinji. Pri odpravi posledic poplave bo pomagala tudi Slovenska vojska in tudi zato sta prepotrebna usklajeno delovanje in koordiniranje.
Dežurna telefonska številka Občine Rečica ob Savinji: (03) 839 18 30
Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (ZDSMA), ureja ukrepe za zagotovitev dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zavezancev po tem zakonu za vse uporabnike, zlasti za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti. Ta zakon se uporablja za državne organe, organe samoupravnih lokalnih skupnosti in osebe javnega prava
Spletna stran za nemoteno delovanje uporablja piškotke
Spletna stran za delovanje uporablja samo nujno potrebne piškotke, za katere ne potrebujemo vaše privolitve. Brez namestitve teh piškotkov, vam nemotenega dostopa do spletne strani ne moremo omogočiti.
Za več informacij si preberite Politika piškotkov.